Postanowiliśmy odpowiedzieć sobie na pytania:

Czy istnieje możliwość zapewnienia higienicznej czystości i usunięcia zanieczyszczeń z ekstremalnie  zanieczyszczonych powierzchni bez stosowania silnych środków chemicznych?

Czy zawsze musimy dokonywać wyboru pomiędzy środkami, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu a higieniczną czystością?

Prace trwały prawie 4 lata

Dziś już wiemy…

TAK, istnieje.  Stworzyliśmy ją dla nas, dla Ciebie  i dla lepszego jutra-  stworzyliśmy BIOPUR.

Produkty BIOPUR to innowacyjna i ekologiczna możliwość czyszczenia.
Jak dotąd, biologiczne środki czyszczące używane w przemyśle, na budowach, w gastronomii, czyszczeniu wycieków oleju itp. są bardzo rzadko stosowane, ponieważ efekt czyszczenia BIO produktami w porównaniu z tradycyjnymi środkami czyszczącymi chemicznie jest bardzo niski. Biologiczne środki czyszczące wykonane z odnawialnych, łatwo degradowalnych surowców, wypadają słabo w procesie czyszczenia. Co ważne, obecnie stosowane BIO produkty muszą być dozowane w bardzo dużych ilościach aby uzyskać jakikolwiek efekt, co z kolei negatywnie wpływa na równowagę ekologiczną i ekonomiczną.
W przemyśle stosuje się głównie chemiczne i mocno żrące środki czyszczące w celu skrócenia czasu pracy. Przede wszystkim w przypadku czyszczenia pojazdów, silników i maszyn, stosuje się mocno korozyjne i chemiczne środki czyszczące.
 Co bardzo ważne i niepokojące, użytkownicy są zwykle niewystarczająco chronieni i codziennie bardzo ryzykują swoje zdrowie. Nie wszyscy wiedzą, że długotrwałe działanie rozpuszczalników chemicznych na skórę i narządy wewnętrzne takie jak np. płuca, stają się zauważalne dopiero po latach. 
Dlatego też naszym zadaniem było skoncentrowanie wysoce skutecznych składników roślinnych, tak aby były lepsze i skuteczniejsze od chemicznych środków czyszczących a także bezpieczne dla zdrowia ich użytkowników.

Produkty BIOPUR to bezpieczne środki czyszczące dla zdrowia człowieka.

Produkty BIOPUR to środki czyszczące wykonane w 100% z odnawialnych, łatwo degradowalnych surowców.

Produkty BIOPUR to organiczne środki czyszczące na który składają się z bardzo skoncentrowane składniki aktywne na które składają się wysoce skuteczne skoncentrowane ekstrakty roślinne.Są one bardzo często lepsze od chemicznych środków czyszczących.

Innowacyjne środki czyszczące BIOPUR usuwają najbardziej ekstremalne zanieczyszczenia dzięki bardzo skutecznym, skoncentrowanym ekstraktom roślinnym i BIO surfaktantom.

Produkty BIOPUR idealnie nadają się do biologicznego czyszczenia na zimno. Gęsty tłuszcz, smary samochodowe, smoła, bitum a także pozostałości kleju są niezawodnie rozpuszczane.

Produkty BIOPUR są idealne do wszystkich ręcznych a także wysokociśnieniowych i maszynowych zadań czyszczących.