Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Dezynfekcja

Dezynfekcja jest niezbędną czynnością w wielu dziedzinach, tak jak na przykład w medycynie. Jednak pandemia koronawirusa zmusiła nas do stosowania dezynfekcji w miejscach, gdzie wcześniej nie było konieczności jej stosowania, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Nasze ręce na co dzień mają kontakt z wieloma przedmiotami jak klamki czy poręcze, na których znajduje się mnóstwo bakterii, grzybów czy wirusów. W dzisiejszych czasach szczególnie musimy zadbać o czystość naszych rąk poprzez ich częste mycie za pomocą mydła do dezynfekcji rąk. Jeśli nie mamy możliwości umycia rąk, to warto stosować płyny do dezynfekcji rąk, które pomagają w pozbyciu się bakterii, grzybów i wirusów z naszych dłoni.

Odpowiednia dezynfekcja rąk ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo jak i innych. Jednak priorytetem jest również odpowiednia dezynfekcja powierzchni, gdyż wirusy, grzyby i bakterie mogą się na nich utrzymywać nawet kilkanaście dni. Z tego powodu warto korzystać z płynów do dezynfekcji powierzchni, co w czasach dzisiejszej pandemii jest standardem.

Personel medyczny w szpitalach musi regularnie dezynfekować dłonie czy ubranie, aby nie przenosić bakterii, grzybów czy wirusów pomiędzy swoimi pacjentami. Oprócz stosowania dezynfekcji muszą nosić maseczki i rękawice nitrylowe bezpudrowe, które powstrzymują drobnoustroje przed dostaniem się na skórę czy do układu oddechowego pracownika.